شراره (آیلار) دیانتی لی

زادروز: ۱۲ فوریه ۱۹۸۴
زادگاه: تهران، ایران
قد: ۱/۵۷ متر
وزن: ۵۲ ک‌گ
رنگ چشم: عسلی
رنگ مو: سیاه
گرایش: دوجنس‌گرا
تعداد فیلم‌ها: ۱۸
وب‌گاه رسمی
آیلار لی در IMDb
آیلار لی در IAFD
آیلار لی در AFDB

آیلار لی

شراره آیلار دیانتی لی مُدل نروژی و بازیگر سابق فیلمهای پورنوی آمریکایی است. وی که دارای نژاد ایرانی و متولد شهر تهران است، به زبان نروژی تسلط کامل دارد و زبانهای انگلیسی و فارسی را تا حدودی صحبت می‌کند.

در سال ۲۰۰۲ وی در مسابقات دختر شایسته نروژ شرکت کرد، اما برگزارکنندگان مراسم وقتی پی بردند که وی پیش‌تر در فیلم‌های پورنوی متعددی ظاهر شده‌است، وی را از ادامه شرکت در مسابقه حذف کردند.

دیانتی، در دسامبر ۲۰۰۴ مدعی شد که با رابی ویلیامز ستاره انگلیسی موسیقی پاپ روابط جنسی داشته‌است. اما این ادعای وی توسط ویلیامز و مدیر برنامه‌هایش به شدت رد شد.

در سال ۲۰۰۵ وی یکی از میهمانان ثابت سریال تلویزیونی برادر بزرگ (سوئد مقابل نروژ) بود.دیانتی سفری به ایران داشته‌است که خانواده‌اش او را در خانه محبوس می‌کنند و بالاخره با کمک سفارت نروژ وی از ایران خارج می‌شود. وی از این دوران به‌عنوان بدترین دوران عمرش یاد می‌کند.به گفته وی با توجه به بازی‌هایش در فیلم‌های پورنو برای بازگشت به ایران امنیت جانی ندارد.دیانتی در سال ۲۰۰۶ با بازخوانی ترانهٔ «پسرها (عشق دوران تابستان)» که یکی از کارهای پرطرفدار سابرینا خوانندهٔ پاایتالیایی در دههٔ ۸۰ میلادی است، وارد دنیای موسیقی شد.

وی در ترانه‌های اکنون تو رفته‌ای، همه چیزی که من خواسته‌ام، فرشته در شب، دلم برات تنگ شده، هر صبح و من به خودم قول دادم با خوانندگی باس‌هانتر بازی کرده‌است.

وی به تازگی با آرش خواننده ایرانی آهنگی به نام «دستا بالا» خوانده و موزیک ویدئو آن از شبکه های مختلف پخش میشود.تاريخ : جمعه یکم مرداد ۱۳۸۹ | 14:23 | نویسنده : علیرضا |
  • ایران بوک شاپ
  • سایت بک لینک